Bio

Nejprve pár základních informací o mně. Jmenuji se Honza Gruber, ale od mala na mě volali spíš něž jménem mojí přezdívkou Braun – odsud i název webu. V roce 2018 jsem oslavil třicátiny a žiji v Tišnově u Brna. I přesto, že nerad fotím lidi, výjimku dělám často v případě mé ženy a čerstvě narozeného syna :-).  

S fotografií jsem začal vážně koketovat v roce 2013. Tehdy jsem si před třítýdenní cestou do Číny pořídil první zrcadlovku. Od té doby jsem měl možnost navštívit během různých příležitostí několik exotických destinací a fotoaparát se stal na cestách mám věrným společníkem.  

Vždy jsem se snažil využít to, co mám, naplno. Má pozornost se brzy přesunula k technická stránce fotografie. Začal jsem tedy čím dál víc pronikat do tajů fotografie a od základní APS-C zrcadlovky skončil u plnoformátu, několika objektivů a focení převážně krajiny a zajímavých momentů z cest. Více o mé fotografické výbavě najdete v sekci FOTOTECHNIKA

Mimo focení se ještě aktivně věnuji pilotování horkovzdušného balonu a létání s dronem. Pořádám cestopisné přednášky z cest a provozuji letecké práce s dronem. V případě zájmu o moje fotky nebo přednášku mě kontaktujte.

Reference

Fototechnika

Na začátek možná některé z Vás musím zklamat, neboť nejsem jedním ze zarytých zastánců té či oné značky, ačkoli fotím celý život Nikonem. Čím dál víc zjišťuji, že je to hlavně o štěstí, trpělivosti na místě a pečlivosti v post-procesu a učení se pokud možno od těch nejlepších.

Pro Nikon v roce 2013 Nikon D5100 rozhodla tehdy výhodnější cena v kombinaci se setovým objektivem oproti konkurenci od Canonu a dalších. Tento mi sloužil několik let a v roce 2016 jsem hlavně z důvodu nižšího šumu u nočních fotografií přešel na Fullframe a zůstal věrný Nikonu, pořídil fullframe sklo od Sigmy 24-105 mm. Následovaly další nákupy, obměny stativů a dalšího příslušenství až k současnému stavu:

Těla
D810
D610
Objektivy
Zeiss Milvus 25mm
Nikkor 50mm f/1,8
Tamron SP 70-200 f/2.8 G2
Sigma 400mm f/5.6
Ai-S Nikkor 400mm f/2.8 IF-ED
Příslušenství
L-Plate
nodální sáňky
dálková spoušt
Paralaktická montáž
Sada ND filtrů